Четвер, 09.05.2024, 00:05

Головна » 2020 » Грудень » 11 » Підсумки проведення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції «16 днів

У період з 25 листопада до 10 грудня відбувається щорічна Всеукраїнська акція                «16 днів проти  насильства», яка ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Тоді було визначено зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера,  6 грудня – річниця інциденту в Монреалі, 10 грудня – Міжнародний день прав людини, крім того 18 листопада –  Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

З метою підвищення обізнаності учнівської та студентської молоді з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості населення  щодо шанобливого ставлення до людей з інвалідністю, волонтерів, на виконання наказу по Купському НВК «Щодо Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»»» № 303 від 23.11.2020 р., учні та педагогічні працівники Купського НВК долучилися до проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Класні керівники 1- 11 класів провели заходи на тему: «Людина починається з добра», педагог-організатор Е.Т. Скіпор провела з учнями 8-11 класів онлайн-конференцію «Сторінками історій волонтерів Буковини», вчителі образотворчого мистецтва організували проведення конкурсу дитячого малюнку «Світ без насильства очима дітей», «Права дитини» - для учнів 1 – 7 класів, «Попередження домашнього насильства» та «ВІЛ/СНІД – виклик людству» - для  учнів 8 – 11 класів, а практичний психолог Купського НВК М.Г. Дуган, 30 листопада провела тренінг з педагогічними працівниками тему: «ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА ТА ЖОРСТОКОЇ ПОВЕДІНКИ» Метою даного тренінгу було ознайомлення учасників тренінгу  з проблемами та причинами насильства у шкільному середовищі, шукати шляхи його подолання.

Завдання даного заняття:

• ознайомити педагогів із формами та видами насильства, його     наслідками;
  • усвідомити можливість різних стилів реагування, навчитися ефективних способів вираження невдоволення;
  • сприяти створенню безпечного середовища в школах шляхом запровадження нових методів міжособистісного спілкування між учнями та вчителями;
  • виховувати толерантні стосунки у всіх учасників навчально-виховного процесу.

Всі учасники тренінгу були зацікавлені процесом роботи. Більшість роботи проводилась в групах, де розкривали такі поняття як «насильство», «толерантність», «види насильства», «шляхи подолання насильства», «наслідки жорстокого поводження», «як боротися з проявами насильства» зокрема в учнівському колективі. Всі учасники тренінгу брали активну участь в процесі обговорення тих чи інших ситуацій. Також всі теоретичні відповіді обґрунтовувались практичними прикладами подолання проявів насильства які використовувались в тих чи інших випадках.

Марина Георгіївна також організувала та провела онлайн-лекції для учнів різних вікових категорій з використанням матеріалів адаптованих і підготовлених  Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні».

Класні керівники М.В. Алергуш, Л.В. Дущак, А.А. Тарица та Л.Г. Олар взяли участь у вебінарі, що був організований службою порятунку дітей «Особиста цінність і безпека».

Л.Г. Олар, ЗВР

Переглядів: 500 | Додав: olar_lida | Рейтинг: 0.0/0